Rezultate competiții 2019 – secţia Atletism.

Numele si prenumele sportivului (echipei)/ antrenoruluiCompetitia/Data si locul desfasurariiProba/Categ.Rezultat
Veterani:
Cioca Ilie, Sufletel Emil, Sufletel Elisabeta, Gusat Emilia
Participanti - competitii veteraniVeterani
Rodean Ana
Antrenor: Avram Gabriel
CN Seniori, 20Km, Mars
31.07. Pitesti
Seniori 20km
Mars
Loc.1 ind
Loc.1 echi
CN -Finala, Cros
18.10. Felix
8 kmLoc.2 echi
Loc.5 ind
CN -Finala, 10km, Mars
02.11. Bucuresti
10 km MarsLoc.1 ind
Loc.1 echi
Acatrinei Mihaela
Antrenor: Avram Gabriel
Finala CN Mars ,Iarna 25.03.BotosaniSeniori 20km MarsLoc.2 ind
CN Seniori, 20Km, Mars
31.07. Pitesti
Seniori 20km
Mars
Loc.2 ind
Loc.1 echi
CN -Finala, Cros
18.10. Felix
8 kmLoc.2 echi
Loc.8 ind
CN -Finala, 10 km, Mars
02.11. Bucuresti
10 km MarsLoc.2 ind
Loc.1 echi
Jid Georgiana
Antrenor: Avram Gabriel
CN Mars,Iarna
25.03.Botosani
Tineret
20km Mars
Loc.3 ind
CN Seniori, 20Km, Mars
31.07. Pitesti
Seniori 20km
Mars Seniori
Jun.1
Tineret
Loc.1 echi
Loc.3
Loc.5
CN -Finala, Cros
18.10. Felix
8 km Sen.
Tineret
Loc.1 echi
CN -Finala, 10km, Mars
02.11. Bucuresti
10 km Mars
Seniori
Tineret
Loc.1 echi
Loc.6
Pavel Natalia
Antrenor: Bucerzan Mariana
CN Copii 1, 2km, MarsCopii 1
2Km Mars
Loc.4

Rezultate competiții 2019 – secţia Judo.

Numele si prenumele sportivului (echipei)/ antrenoruluiCompetitia/Data si locul desfasurariiProba/Categ.Rezultat
Vilcu Nicu
Antrenor: Fratila Ion
Finala CN, Haltere U12, U13, 10-14.06.
Botosani
U13-67kg3 locuri 2
Nastase Ionut
Antrenor: Fratila Ion
CN Haltere+Cupa Romaniei Jun.I 19-22.03. BascovJun.I -56kg

Cupa Rom.
Jun.I
3Locuri 3

Loc.3

Rezultate competiții 2019 – secţia Judo.

Numele si prenumele sportivului (echipei)/ antrenoruluiCompetitia/Data si locul desfasurariiProba/Categ.Rezultat
Medrea Andreea
Antrenor: Dinu Cristian
CN Euroregional U11,U 15, Aprilie DevaU13-28kgLoc.3
Bogdan Laura Alexia
Antrenori: Dinu Cristian, Dinu Alin
CN Euroregional U11,U 15, Aprilie DevaU15-48kgLoc.1
CN U15, 24Mai, Dumbravita - TimisU15-48kgLoc.2
Camp.Balcanic U15, MacedoniaU15-48kgLoc.5
CN Judo NE Waza U16 F
13.10.Dr. Tr. Severin
U16-48kgLoc.1
Cupa Sperantelor 01.06. SibiuU16 -48kgLoc.1
Cupa Onesti, 29-30.11.
Onesti, jud.Bacau
U16 -48kgLoc.1
Horhat Alesia
Antrenor: Dinu Alin
CN Euroregional U11,U 15, Aprilie DevaU15-63kgLoc.2
Cupa Sperantelor 01.06. SibiuU16 -63kgLoc.2
Sibisan Alexandru
Antrenori: Dinu Cristian,
Dinu Alin
CN Individual U16,31.03.Satu-MareU16-81kgLoc.3
CN Judo NE Waza U16 F
13.10.Dr. Tr. Severin
U16-73kgLoc.2
Turneu International Judo "Vasile Luca" 28.11-01.12.
Chisinau, R Moldova
U16 -81 kgLoc.2
Cupa Europei
16-17.11. Gyor, Ungaria
10.12. Cluj Napoca
Cadeti- 81 kg
Juniori -81 kg
Participant
Participant
Onisor Paul
Antrenor: Dinu Cristian
CN Euroregional U11,U 15, Aprilie DevaU13-60kgLoc.1
Cupa Sperantelor 01.06. SibiuU16-60KgLoc.2
Arion Alina
Antrenor: Dinu Alin
CN Euroregional U11, U 15, Aprilie Deva
U13-40kgLoc.1
Maierut Catalin
Antrenor: Dinu Cristian
Cupa Sperantelor 01.06. SibiuU13-38 kgLoc.3
Jurj Catalin
Antrenor: Dinu Cristian
CN Euroregional U11, U 15, Aprilie DevaU13-60kgLoc.2
Andronache Anamaria
Antrenor: Dinu Cristian
CN Euroregional U11, U 15, Aprilie DevaU13-48kgLoc.3
Cupa Sperantelor 01.06. SibiuU13-48kgLoc.3
Dinu Cristian
Antrenor: Dinu Cristian
CN Euroregional U11,U 15, Aprilie DevaU13-26kgLoc.3
Dinu Ana
Antrenor: Dinu Cristian
Cupa Sperantelor 01.06. SibiuU13-23kgLoc.3
Rus Natalia
Antrenor: Dinu Alin
Cupa Sperantelor 01.06. SibiuU13-52kgLoc.2
Nemes Andrada
Antrenor: Dinu Alin
Cupa Sperantelor 01.06. SibiuU13-52kgLoc.3
Tiutiu Roberta
Antrenor: Dinu Alin
Cupa Sperantelor 01.06. SibiuU13-52kgLoc.1

Calendar competiţional 2019 secţia Box.

LUNACOMPETIŢIE
IANUARIEPregătire sportivă
FEBRUARIEParticipare CN U22 Masculin, Brezoi/Rm. Vâlcea - 20-24 februarie
Participare Cupa României C,J,T,S, Fem., Brezoi/Rm. Vâlcea - 25 februarie-03 martie
MARTIEParticipare Cupa României finala J Masculin - 12-17 martie
APRILIEParticipare Cupa României Finala Seniori, Masculin - 15-20 aprilie

MAIParticipare CN Finala Cadeţi, Masculin - 06-12 mai
Paricipare Cupa României T, Masculin - 27 mai-01 iunie
IUNIEPregătire sportivă
IULIECentura de AUR Finala, Seniori (M+F) - 22-27 iulie
AUGUSTParticipare CN Tineret, Masculin Finala - 12-17 august
Participare CN C,J,T,S Feminin Finala - 26 august-01 septembrie
SEPTEMBRIEPregătire sportivă
OCTOMBRIEParticipare CN Juniori, Masculin, Finala - 07-13 octombrie
Participare CN Seniori, Finala - 21-26 octombrie
NOIEMBRIEParticipare Cupa României Cadeţi, Masculin, Finala - 11-17 noiembrie
DECEMBRIEPregătire sportivă

Rezultate competiții 2019 – secţia Powerlifting.

Numele si prenumele sportivului (echipei)/ antrenoruluiCompetitia/Data si locul desfasurariiProba/Categ.Rezultat
Cataramba Alexandru
Antrenor voluntar: Panazan Ovidiu
Finala CN, M+F , Jun I, Jun II(Tineret), Powerlifting, 6-7.04. Timisoara Seniori
120kg
Jun II
3Locuri 3
4 Locuri 1
CE ,M+F, JunI, Jun.II,Seniori,Master,
Powerlifting
28.04-04.05.Pilsen Cehia

Jun.II-U183locuri 1
1 Loc 2
CM, Juniori si Tineret
26-31.08.Regina, Canada
Jun.II-U183Locuri 1
1Loc.2
Irimie Andrei
Antrenor voluntar: Panazan Ovidiu
Finala CN, M+F , Jun I, II, (Tineret), Powerlifting
06.07. Timisoara
Seniori 83kg3Locuri 1
C E ,M+F, JunI, Jun.II,Seniori,Master,
Powerlifting
28.04-04.05.Pilsen Cehia
SenioriLoc.3
2 Locuri 14
1 Loc.13
CM , Seniori, Seniori M+F
26-31.08. Dubai, EAU
SeniorLoc.5
Loc.12, 15, 16
Finala CN, Impins din Culcat,Clasic, Jun.II, Jun.I, Seniori, Master, M+F, 09.11.Baile FelixSeniori
Open IPF
Loc.1ind
Loc.1 echi
Loc.1
Cioflica Andrei
Antrenor voluntar: Panazan Ovidiu
Finala CN, M+F , Jun I, Jun II(Tineret), Powerlifting, 6-7.04.Timisoara Seniori 74kg
Open
3Locuri 1
Loc.2
Loc.3
CM , Seniori, Seniori M+F
26-31.08. Dubai, EAU
SenioriLoc.8
2 Locuri 9
Loc.10
C E ,M+F, JunI, Jun.II,Seniori,Master,
Powerlifting
28.04-04.05.Pilsen Cehia Seniori
Seniori3 Locuri5
1 Loc.4
Finala CN, Impins din Culcat,Clasic, Jun.II, Jun.I, Seniori, Master, M+F
09.11.Baile Felix
Jun.II,U18
Open IPF
Loc.2
Loc.3
Buciuman Catalin
Antrenor voluntar: Panazan Ovidiu
Finala CN M+F , Jun I, Jun II(Tineret), Powerlifting,
6-7.04.Timisoara
Seniori 74kg


Jun.I 74kg
1 Loc.1
3 Locuri 2

4Locuri 1
CM , Juniori si Tineret
26-31.08.Regina, Canada
Tineret-U23Loc. 4, 6,7, 8
C E ,M+F, JunI, Jun.II,Seniori,Master,
Powerlifting
28.04-04.05.Pilsen, Cehia
Tineret-U23Loc.3
Loc.4,5,6
Turus Daniel
Antrenor voluntar: Panazan Ovidiu
Finala CN, M+ , Jun I, Jun II(Tineret), Powerlifting,
6-7.04 Timisoara
Seniori 120kg
Tineret 120kg
1 Loc.3
4 locuri 2
C E ,M+F, JunI, Jun.II,Seniori,Master,
Powerlifting
28.04-04.05.Pilsen Cehia
Tineret-U233Locuri 6
1 Loc.8
Cazacu Alexandru
Antrenor voluntar: Panazan Ovidiu
Finala CN, Impins din Culcat,Clasic, Jun.II, Jun.I, Seniori, Master, M+F
09.11.Baile Felix
Jun.I, U23

Open IPF

Seniori
Loc.1

Loc.2

Loc.1
CM , Juniori si Tineret
26-31.08.Regina, Canada
Tineret-U232 locuri5
Avram Laurentiu Antrenor voluntar: Panazan OvidiuFinala CN M+ , Jun I, Jun II(Tineret), Powerlifting,
6-7.04.Timisoara
SenioriLoc.1
C E ,M+F, JunI, Jun.II,Seniori,Master,
Powerlifting
28.04-04.05.Pilsen Cehia
Seniori Loc.8,11,
13,14
Finala CN, Impins din Culcat,Clasic, Jun.II, Jun.I, Seniori, Master, M+F
09.11.Baile Felix
Seniori Loc.1
3Locuri 2
CM , Seniori, Seniori M+F
26-31.08. Dubai, EAU
Seniori2 Locuri 13
Loc.14,16
CS UNIREA Alba IuliaFinala CN, Impins din Culcat,Clasic, Jun.II, Jun.I, Seniori, Master, M+F
09.11.Baile Felix
Jun.I, U23Loc.1
CS UNIREA Alba IuliaFinala CN, Impins din Culcat,Clasic, Jun.II, Jun.I, Seniori, Master, M+F
09.11.Baile Felix
SenioriLoc.1

Rezultate competiții 2019 – secţia Orientare

Numele si prenumele sportivului (echipei)/ antrenoruluiCompetitia/Data si locul desfasurariiProba/Categ.Rezultat
Bogya Tamas
Antrenor: Anghel Marius
CN Sermimaraton 18.04. Baia-MareSMLoc.2
Transylvania Open, 18-21.07. Cluj-NapocaM21ELoc.1
CN Sprint-Urban et.5
CN Md, Ld, Stafeta, Sprint, 05-08.09. Slanic-Prahova, Campina
M21 Stafeta
M21 Ld
M21 Md
M21 Sprint
Loc.1
Loc.3
Loc.3
Loc.3
Cupa Pro-Silva 2019, 09.10.11. BucurestiM21(13), 5,3kmLoc.1
Brabiescu Paul
Antrenor: Anghel Marius
CE, SEEOC-SEEMOC
Sp/Ld/Md,20-25.08. Moldova, Chisinau 3WRE
M35, 3,4km
M35, 8,6km
Stafeta
M35, 4,5km
Loc.1
Loc.1
Loc.1
Loc.2
CN Sprint-Urban et.5
CN Md, Ld, Stafeta, Sprint, 05-08.09. Slanic-Prahova, Campina
M21 StafetaLoc.1
Zinca Ionut
Antrenor: Anghel Marius
CN de Semimaraton 18.04. Baia-MareSMLoc. 1
CN Sprint-Urban,et.3
Cupa Romaniei,10-12.05 Oradea
A(43), 2,0km
M21E
Loc.1
Loc.1
CN Parc Oras, et.2, Cupa Chimistul-MD, 18-19.05. Cisnadie VictoriaM21(15)Loc.2
CE, SEEOC-SEEMOC
Sp/Ld/Md,20-25.08. Moldova, Chisinau 3WRE
M21E,3800m
M21E,11300m
M21E, 5200m Stafeta
Loc.1
Loc.1
Loc.1
Loc.3
CN Sprint-Urban et.5
CN Md, Ld, Stafeta, Sprint, 05-08.09. Slanic-Prahova, Campina
M21 Stafeta
M21(16) Ld
M21 Md
M21 Sprint
Loc.1
Loc.1
Loc.1
Loc.1
CN Noapte
CN Sprint-Urban et.6
CN Stafeta Mixta, 04-06.10. Cincsor-Victoria
M21(15) NoapteLoc.1
CN Parc Oras, et.7
12-13.10. Bucuresti
M21
M Elita
M35
Loc.2
Loc.1
Loc.1
Anghel Marius
Antrenor: Anghel Marius
CN Sprint-Urban,et.3
Cupa Romaniei,10-12.05 Oradea
C(83), 1,8km
Open Tehnic
Loc.1
Loc.1
CN Parc Oras, et.2, Cupa Chimistul-MD,18-19.05. Cisnadie VictoriaM(40), 2,8kmLoc.1
CN Sprint-Urban et.5
CN Md, Ld, Stafeta, Sprint, 05-08.09. Slanic-Prahova,Campina
M45(14), Sprint
M35(1) Md
Loc.1
Loc.1
CN Noapte
CN Sprint-Urban et.6
CN Stafeta Mixta, 04-06.10. Cincsor-Victoria
M45(9) Sprint urbanLoc.2
CN Parc Oras, et.7
12-13.10. Bucuresti
M45Loc.2
Anghel Cosmin
Antrenor: Anghel Marius
CN Semimaraton
19-20.04. Baia Mare
M35Loc.2

Rezultate competiții 2019 – secţia Culturism

Numele si prenumele sportivului (echipei)/ antrenoruluiCompetitia/Data si locul desfasurariiProba/Categ.Rezultat
Dehelean-Mih MihaelaCN Seniori 06.10. SibiuMasters +45Loc.3

Calendar competiţional 2019 secţia Tenis de masă.

LUNACOMPETIŢIE
IANUARIEPregătire sportivă
FEBRUARIEPregătire sportivă
MARTIEParticipare CN Echipe seniori Play-off, Cluj-Napoca - 31 martie
APRILIEPregătire sportivă
MAIPregătire sportivă
IUNIEPregătire sportivă
IULIEPregătire sportivă
AUGUSTConcurs naţional calificare în DIV B Seniori, Mediaş - 24-26 august
SEPTEMBRIEParticipare CN Echipe Seniori Div B Bistriţa - 30 august-01 septembrie
OCTOMBRIEPregătire sportivă
NOIEMBRIEPregătire sportivă
DECEMBRIEPregătire sportivă