Sportul pentru persoane cu nevoi speciale

CS Unirea Alba Iulia organizează selecție de antrenori pentru ramura ”Sportul pentru persoane cu nevoi speciale”

CS Unirea Alba Iulia, instituție publică subordonată Ministerului Tineretului și Sportului, organizează selecție de antrenori pentru ramura ”Sportul pentru persoane cu nevoi speciale” – secție pe care dorim să o deschidem în cadrul clubului.

Solicităm persoanelor care doresc să colaboreze cu noi în cadrul acestui proiect să ne transmită un CV și datele de contact la adresa de e-mail cs.unireaalbaiulia@mts.ro sau să sune la nr. de telefon 0258 819 086 pentru date suplimentare.

Ne dorim organizarea unei secții unei secții atractive pentru persoanele cu nevoi speciale, cu diferite discipline sportive, formarea de antrenori și personal specializat în vederea pregătirii temeinice a sportivilor cu dizabilități, incluziunea prin sport a acestor persoane etc.

Creştem prin performanţă

TE VREM ÎN ECHIPA NOASTRĂ DE SPORTIVI